Olej, płótno; 64,8 x 51 cm Sygnowany czarnym olejem l.d.: A. Bunsch | 1922 Na odwrocie cztery takie same pieczęcie na czterech bokach krosna: "SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, BASZTOWA 11."; oraz nalepka z cyfrą: "51".
Adam Bunsch kształcił się w wiedeńskiej oraz krakowskiej ASP. W latach 30. wystawiał wraz z "Grupą Dziesięciu". Podczas II wojny światowej walczył w polskich jednostkach w Anglii, w 1945 r. wrócił do Krakowa. Związał się z ugrupowaniem "Zachęta". Bunsch malował najczęściej portrety, sceny symboliczne, pejzaże. Zajmował się także drzeworytem (nawiązując do tradycji japońskich), polichromią sakralną oraz witrażownictwem. Preferował konwencję realistyczną, wplatając w nią czasami odrealnione, zdeformowane kształty. Jego pejzaże przepełnione są światłem, przeważają w nich pastelowe barwy.
Urodził się w 1896 r w Krakowie, zmarł w 1969 r tamże. Studia w Wiedniu i w krakowskiej ASP pod kierunkiem J. Mehoffera. W okresie międzywojennym malował obrazy poświęcone pamięci tragedii I wojny światowej. W jego twórczości dominowała tematyka religijna. Zajmował się też realistycznym malarstwem portretowym nawiązującym czasami do malarstwa prerafaelitów. Po wojnie związany z ugrupowaniem Zachęty. Tworzył pejzaże, liczne prace poświęcił przedstawieniu barwnych ogrodów. Uprawiał także akwarelę, pastel i barwny drzeworyt. Tworzył scenografię, pisał dramaty, zajmował się krytyką sztuki.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]