Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Wincenty Dunikowski-Duniko
(ur. 1947r.)
Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zakończone dyplomem w 1974 r.
Jest twórcą sztuki i terminu Moment Art. Uprawia malarstwo, rzeźbę, instalacje, fotografie, rysunek oraz video-instalacje przekraczając granice przypisane poszczególnym dyscyplinom artystycznym i tworząc na przestrzeni lat otwarte serie wzajemnie się przenikające i kontynuujące. Międzynarodowe uznanie zdobył już w połowie lat siedemdziesiątych za cykl prac Klasery i Moment Art. wystawianych na wielu wystawach w kraju i zagranicą m.in. w Museum of Modern Art, San Francisco 77, Metody, Postawy, Tendencje, Pałac Sztuki, Kraków 78, Museum of Modern Art, Kamakura 80.
W latach 80. wystawia przedewszystkim w Niemczech m.in. Kasseler Kunstverein, Kassel, 82, Stoffwechsel (wystawa towarzysząca Documenta 7 w Kassel), Kunstlandschaft Bundesrepublik, 85, Der Baum, 85, prace prezentowane są w na wielu wystawach w muzeach m.in. Muzeum Bochum, Schloß Charlottenburg Berlin, Wilhelm-Hack-Museum Ludwigshafen 86/87.

Prace artysty znajdują się w wielu kolekcjach, m. in. w Zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Moderna Galerija w Ljubljanie, Nationalgalerie w Berlinie. Mieszka i pracuje w Bonn i w Krakowie.

Historia wystaw
W latach 90. wystawia m.in.: Triennale.in: Jurorzy Triennale Grafiki Polskiej, BWA Katowice 91, wystawie retrospektywnej W. Dunikowski-Duniko w Galerii Północnej Zamku Książąt Pomorskich, Szczecin, 93, Retrospektywa Wincenty Dunikowski–Duniko, Retrospektywa – Moją najlepszą / My best...", w Bunkrze Sztuki w Krakowie 95, udział w wyst. Rzeźba lat 70 - 80-tych XX wieku, CRP Orońsko 95, Pięć wieków grafiki Polskiej Muzeum Narodowe Warszawa, 97
Ostatnio wystawy retrospektywne w Heidelberger Kunstverein, Heidelberg, 2001 oraz
W. Dunikowski-Duniko (Wybór prac od 1968 do dzisiaj), Muzeum Współczesnej Rzeźby Polskiej w Orońsku., 2002r.
Liczne nagrody w Polsce i zagranicą.
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]